Dziennik z Derry... Bye, bye Northern Ireland. PDF Drukuj Email
Staże i praktyki zawodowe - POKL 2013

Spacer_po_Derry59Niedziela, 27.10.2013r. POŻEGNANIE Z IRLANDIĄ PÓŁNOCNĄ

Po Mszy świętej w katedrze św. Eugene ostatni raz wybraliśmy się na spacer po tym urokliwym mieście; ostatni raz gapiliśmy się na ciekawe miejsca, wspominając spędzone tu miłe chwile. Poźniej pakowanie i wyjazd o 17.30 w stronę Belfastu. Tam czeka na nas prom i po zaokrętowaniu o godzinie 22.30 wypływamy w stronę Liverpoolu. Bye, bye Northern Ireland!

 
Dziennik z Derry... Ostatni tydzień PDF Drukuj Email
Staże i praktyki zawodowe - POKL 2013

Spacer_po_Derry53Czwartek, 24.10.2013r. BOWLING ONCE AGAIN!

Kolejny raz gramy w kręgle:) Świetna zabawa, niektórzy z nas są już w tej grze mistrzami. Mile spędzony czas, nowi znajomi, nowe przyjaźnie, tego z pewnością tak szybko nie zapomnimy.

Piątek, 25.10.2013r. POŻEGANIE Z NORTH WEST ACADEMY i UROCZYSTE WRĘCZENIE CERTYFIKATÓW.

Dziś ostatni raz zagościliśmy w Akademii. O godzinie 16.00 odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów potwierdzających nasze uczestnictwo w kursie językowym i praktykach zawodowych w Derry. Smutno nam było opuszczać naszego partnera projektu LdV, zwłaszcza, że bardzo zaprzyjaźniliśmy się z pracującymi tam ludźmi. Ashley, nasza opiekunka praktyk zawodowych w Derry, była z nas bardzo zadowolona, powiedziała, iż jesteśmy „DREAM GROUP” – wymarzoną grupą praktykantów:) Wszyscy nasi pracodawcy bardzo nas chwalili za starannie wykonywane powierzone nam zadania. Otrzymaliśmy wspaniałe referencje, w których opisano nasze zaangażowanie w wykonywaną pracę. Dziękujemy serdecznie całej kadrze North West Academy, a w szczególności Francesce, Ashley, Chrisowi i Ewie za okazaną troskę i pomoc w trakcie całego pobytu w Derry.

Sobota, 26.10.2013r. LET’S CELEBRATE HALLOWEEN!

W tą sobotę w Derry rozpoczyna się Halloween Carnival. Braliśmy udział w wielkim Halloween Party wraz z innymi mieszkańcami Derry. Wszyscy przebrani w zabawne i straszne zarazem kostiumy wiedźm, czarodziejów, duchów, kościotrupów, wróżek i wszelkich innych osobliwości. Przenieśliśmy się w zupełnie innych świat: świat czarów i magii. Ostatni raz mogliśmy się wspólnie bawić w Derry i to jeszcze w takie Święto:) Zapraszamy do GALERII(!)

 
Dziennik z Derry... PDF Drukuj Email
Staże i praktyki zawodowe - POKL 2013

Gokardy6Wtorek, 15 października 2013r. SEANS FILMOWY

Dziś wybraliśmy się do kina. Film pt. „Runner, runner” to trzymający w napięciu thriller, który naprawdę warto obejrzeć. Miło spędziliśmy czas, rozwijając naszą znajomość języka angielskiego.

Czwartek, 17 października 2013r. IRISH DANCE CLASSES

W końcu mieliśmy okazję nauczyćsię tańca irlandzkiego:). J Betty, nasza nauczycielka cierpliwie pokazywała nam najważniejsze kroki. Po kilku próbach udało nam się zatańczyć irlandzki taniec. Mieliśmy mnóstwo frajdy ćwicząc wspólnie kroki tańca. Po powrocie do kraju z pewnością udzielimy zainteresowanym kilku lekcji tańca irlandzkiego.

Piątek, 18 października 2013r. GO KARTING

Dziś wieczorem braliśmy udział w wyścigach gokartów w Campsie GoKarting Centre, Derry. Zabawa była wyśmienita, ekscytująca, wszyscy mieliśmy wypieki na twarzach. Wyścigi i współzawodnictwo naprawdę nas wciągnęły. Wielu z nas po raz pierwszy brało udział w takiej zabawie. Daliśmy z siebie wszystko :). Razem z nami ścigali się Francuzi, którzy mieli wiele szczęcia i udało im się stanąć na podium zajmując 3 pierwsze miejsca. Z naszej grupy najlepsza okazała się Martyna Psiuk:) Serdecznie gratulujemy wygranej!

Sobota,  19 października 2013r. WYCIECZKA DO BELFASTU

Nasza wyprawa do Belfastu zaczęła się o 9.00 rano. W stolicy Irlandii Północnej najpierw zwiedziliśmy Ulster Museum, w którym mogliśmy podziwać zarówno wystawy sztuki nowoczesnej, jak również eksponaty z epoki lodowcowej. Każdy znalazł coś, co wzbudziło jego zainteresowanie: Galeria Sztuki Nowoczesnej, Strefa Natury, Skarby Ziemi, Skamieliny oraz Strefa Historii.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>