Podsumowanie stażu i certyfikaty PDF Drukuj Email
Staże i praktyki zawodowe - POKL 2014
LdV138Udział w projekcie "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo" nie pozostanie bez wpływu na nasz rozwój osobisty i zawodowy. Podjęliśmy wyzwanie, które dało nam  korzyści wielowymiarowe. Zobaczyliśmy Derry, miasto z historią oraz najbardziej  urokliwe miejsca Irlandii Północnej. Poznaliśmy środowisko zawodowe i kulturę pracy w Irlandii Północnej. Podczas stażu zdobyliśmy doświadczenia praktyczne, nowe umiejętności, które będą potwierdzone certyfikatami Europass Mobilność, North West Academy, Trinity College London. Rozszerzyliśmy umiejętności komunikacyjne w języku angielskim, nawiązaliśmy nowe kontakty. Pobyt w Derry to również doskonalenie kompetencji społecznych, organizacyjnych, międzykulturowych. Wzrost zdolności adaptacyjnych, samodzielności, odpowiedzialności, kreatywności, otwartości na inną kulturę, obyczaje i mentalność. Mamy  świadomość konieczności dalszego kształcenia i ciągłego doskonalenia umiejętności zawodowych.
W North West Academy otrzymaliśmy pierwsze certyfikaty. Dziękujemy North West Academy za przyjęcie i przygotowanie stażu oraz bogatego programu kulturowego podczas naszego pobytu.

Certyfikaty

pdf

Rok 2013. Praktyki w Derry 1 grupa - podsumowanie

pdf

Rok 2014. Praktyki w Derry 2 grupa - podsumowanie
 
Finał, monitoring praktyk, a później przyjemności PDF Drukuj Email
Staże i praktyki zawodowe - POKL 2014
LdV14723 października br. odbyło się spotkanie w naszej instytucji przyjmującej NWA w celu podsumowania praktyk zawodowych. Nasi pracodawcy wysoko ocenili nasze umiejętności i zaangażowanie w pracę, rzetelne wykonywanie obowiązków, adaptację w nowym środowisku i umiejętność pracy w zespole. Potwierdzili  również  nasze umiejętności związane z uzyskaniem dodatkowych kwalifikacji, które zostały wyodrębnione  w ramach  ECVET, czyli Europejskiego Systemu Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym. Mieliśmy możliwość poznania środowiska pracy w Irlandii Północnej, pracy w międzynarodowym zespole, sposobów wdrażania różnych metod organizacji pracy i komunikacji. Zdobyliśmy nowe doświadczenia zawodowe w ramach kierunków kształcenia. Mamy referencje naszych pracodawców. Nasz  staż zostanie potwierdzony certyfikatami.
Wieczorem nie zabrakło pozytywnych emocji, radości, wspólnej zabawy, a raczej zespołowej rywalizacji podczas  Go Kartingu. Wielu a nas po raz pierwszy uczestniczyło w takiej zabawie. Podzielono nas na trzy grupy. Po dwukrotnym przejeździe na torze okazało się, że na podium stanęli:
1 miejsce Piotr Grohs
2 miejsce Aleksandra Czekała
3 miejsce Mateusz Mateja
Wspaniałe przeżycia, wspólna zabawa, miłe wspomnienia,  czas mija i  powoli zbliżamy się do końca pobytu w Derry.
Zapraszamy do GALERII(!)
 
Kolejny weekend w Irlandii Północnej PDF Drukuj Email
Staże i praktyki zawodowe - POKL 2014
giant_50Przed weekendem - piątek.
Po powrocie z praktyk, krótka przerwa i wspólny wieczór w kręgielni. Nasz pobyt ma wiele odsłon. Obok nauki i pracy integracja, wspólne wyjścia - które sprzyjają otwarciu na inną kulturę i obyczaje.
Zielona Wyspa nas zachwyciła
Carrick-a-Rede Rope Bridge, Giant’s  Causeway, Dunluce Castle to niezwykłe miejsca wzdłuż wybrzeża Irlandii, które zobaczyliśmy.
Najpierw zatrzymaliśmy się w Carrick-a-Rede Rope Bridge. Szliśmy drogą wzdłuż wybrzeża, która prowadzi do mostu zawieszonego 23 metry na poziomem morza. Przejście przez most łączący urwiska skalne oddalone 20 metrów od siebie było wyzwaniem pełnym emocji. Z niewielkiej wyspy Carrick mogliśmy obejrzeć zapierające dech krajobrazy Rathlin i zarysy szkockich wysp. Carrick-a-Rede Rope Bridge skąpana w słońcu wyglądała bajecznie.
Giant’s Causeway to miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podziwialiśmy poszarpane klify, zatoki chłostane wiatrem i falami morskimi. Formacje skalne kryjące historię Grobli Olbrzyma, to prawdziwy cud natury. Byliśmy zachwyceni widokiem, który został ukształtowany przez erupcję pasma wulkanów sprzed 60 milionów lat. Roztopiona lawa wypływając na powierzchnię była gwałtownie schładzana zimna wodą morską. W ten sposób powstały regularne bryły o średnicy od 37 do 51 cm i wysokości około 6 metrów.
Zamek na klifie w Dunluce Castle to ostatnia atrakcja północnego wybrzeża Irlandii, którą podziwialiśmy. Zamek stoi na wąskim stromym stożku wulkanicznym, a z każdej strony za jego murami jest przepaść.
Pełni wrażeń wróciliśmy do Derry.
Rodzinny klimat w Derry
Niedziela minęła jak w wielkiej rodzinie. Uczestniczyliśmy w Mszy Św. w katedrze rzymskokatolickiej Św. Eugeniusza St Eugene's Cathedral. Potem krótki spacer, ponieważ pogoda nie była sprzyjająca. Wspólny obiad, to wspaniałe momenty, kiedy jesteśmy razem. Kolejny tydzień rozpoczynamy praktyką zawodową.
Zapraszamy do GALERII(!)
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>