Uczymy się, pracujemy i dbamy o kondycję fizyczną PDF Drukuj Email
Staże i praktyki zawodowe - POKL 2014
silowniaNasz pobyt w Derry to przede wszystkim codzienna praktyka zawodowa. Miejsca praktyk zostały wyselekcjonowane dla kierunku kształcenia:  hotelarstwo oraz eksploatacja portów i terminali. Praktyki mamy w 4* i 3* hotelach w Derry: City Hotel, Maldron Hotel, Beechill Hotel, Eveglages Hotel, Travelodge Hotel. Poznajemy standard w ramach kategorii hotelu, ofertę usług podstawowych i dodatkowych świadczonych dla gości. Mamy możliwość porównywania wymagań dotyczących wyposażenia i rodzaju świadczonych usług hoteli brytyjskich i polskich. Uczymy się organizacji pracy działu służby pięter. Wchodzimy w rolę i obowiązki personelu służby pięter. Przygotowujemy pokoje dla gości oraz dbamy o czystość i porządek w pionach wielofunkcyjnych m.in. w hallach recepcyjnych. Poznajemy procedury pracy służby pięter.
Grupa druga odbywa praktyki w magazynach firm: Next Clothes & Home Store, Dunnes Stores, Moran's Centra, Foyle Fresh Produce. Wykonujemy czynności składające się na proces magazynowania. Uczymy się jak prawidłowo zagospodarować przestrzeń magazynową, przyjmować dostawy towarów i stosować zasady właściwej eksploatacji regałów, zachowania kolejności składowania towarów i produktów. Szlifujemy komunikację w języku angielskim nie tylko podczas praktyk, również na lekcjach językowych, które zorganizowała North West Academy. Jesteśmy oceniani, a nasze umiejętności i adaptacja w miejscu praktyk, stopień zaangażowania w przydział zadań monitorowane na bieżąco. Po dwóch tygodniach odbywania praktyk zawodowych uczestniczyliśmy w spotkaniu tzw. middle monitoring dotyczącym oceny praktyk przez naszą instytucję przyjmującą. Mamy motywację do uzyskania dodatkowych kwalifikacji w ramach ECVET, czyli Europejskiego Systemu Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym. Hotelarze: organizacja pracy służby pieter, eksploatacja portów i terminali: prowadzenie prac związanych z magazynowaniem towarów.
Jeszcze wieczorem mobilizujemy się, aby zadbać o naszą kondycję fizyczną. Kolejny raz byliśmy w siłowni. Wspólne spotkania, ćwiczenia, nawet dotarcie pieszo do Fit4Less dodają nam sił witalnych. Zobaczcie sami w GALERI(!)